Pardis Records INC.

Music,
The Language We Share

Hear us on Social Networks:

media

PARDIS RECORDS / media
image
مصاحبه امیر پورخلجی
مصاحبه امیر پورخلجی

3 / 8 / 1395

آهنگساز و رهبر ارکستر پروژه موسیقایی «عاشق کیست» به خوانندگی شهرام ناظری جزییات تولید و ضبط این اثر را تشریح کرد  

امیر پورخلجی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به تولید آلبوم «عاشق کیست» به خوانندگی شهرام ناظری توضیح داد: پروژه «عاشق کیست» بر پایه رباعیات ابوسعید ابوالخیر به آهنگسازی و رهبری ارکستر بنده و صدای استاد شهرام ناظری بهمن ماه امسال توسط موسسه «پردیس موسیقی معاصر» منتشر می شود. این اثر اکتبر امسال با همراهی نوازندگان ارکستر سمفونیک «مترو پولیتن» پراگ در استودیوی تلویزیون ملی کشور چک اجرا و ضبط شده است. وی افزود: یکی از نکات قابل توجه در این آلبوم حضور پر افتخار استاد شهرام ناظری است که به اعتقاد من ترکیب صدای این هنرمند با موسیقی سمفونیک اجرای شنیدنی از رباعیات ناب و کمتر شنیده شده ابوسعید ابوالخیر را پیش روی مخاطبان قرار می‌دهد. این آهنگساز درباره روند تولید این آلبوم توضیح داد: بنده سال گذشته نیز با حمایت موسسه «پردیس موسیقی معاصر» همراه با ارکستر فیلارمونیک «روسه» در کشور بلغارستان اثر دیگری را بر پایه شاهنامه فردوسی به اتمام رساندم. این آلبوم که با عنوان «آفرینش» روانه بازار موسیقی شد شامل تعدادی از آثار ارکسترال من با محوریت شاهنامه فردوسی است. «آفرینش» به نوعی مجموعه تفکرات موسیقایی من بر اساس شاهنامه فردوسی است که در دو بخش شامل سوئیت سمفونی آفرینش انسان همراه با خوانش اشعار منتخب بخش نخستین شاهنامه و «نبرد دوازده رخ» آخرین جنگ بین ایران و توران آهنگسازی شده است. آنچه در این مجموعه شنیده می شود نتیجه اجرای صحنه ای این اثر توسط ارکستر فیلارمونیک «روسه» بلغارستان به رهبری بنده است که سال ۲۰۱۱ در همین شهر برگزار شد.

image
گزارش هنر آنلاین
گزارش هنر آنلاین

اردوان جعفریان مدیر تهیه‌کننده و مدیر موسسه ” پردیس موسیقی معاصر” با اعلام این خبر گفت: در حال حاضر مشغول کار روی پروژه‌ای هستم که یک سال و نیم زمان روی آن صرف شده است. این کار انتشار گلچینی از دوبیتی‌های ابوسعید ابوالخیر است که توسط ارکستر سمفونیک جمهوری چک متشکل از 70 نفر ضبط شده است.وی فزود: رهبری و آهنگسازی این کار توسط امیر پور خلجی انجام گرفته و با صدای شهرام ناظری در بهمن‌ماه سال جاری منتشر و روانه بازار موسیقی خواهد شد. این اثر با نام “عاشق کیست” توسط موسسه “پردیس موسیقی معاصر” منتشر می‌شود.او ادامه داد: به‌زودی جزئیات بیشتری درباره رونمایی این اثر را اطلاع‌رسانی خواهم کرد.

جعفریان همچنین گفت: “پردیس موسیقی معاصر” نزدیک به سه سال پیش با هدف ترویج موسیقی در بخش معاصر تأسیس شده و تا به امروز آثار زیادی را منتشر کرده که از جمله آن می‌توان به انتشار موسیقی ملل افغانستان، اتریش، فرانسه و… اشاره کرد. همچنین همکاری با مجتبی عسگری در داخل کشور و محمدرضا مرتضوی از نوازندگان طراز اول ایرانی ساکن خارج از رزومه کاری این شرکت به حساب می‌آید.

image
گزارش سایت موسیقی ما
گزارش سایت موسیقی ما

آلبوم موسیقی «عاشق کیست» با صدای استاد شهرام ناظری و آهنگسازی و رهبری ارکستر «امیر پورخلجی» ، به تهیه کنندگی نشر پردیس موسیقی معاصر، بهمن ماه سال‌ جاری همزمان در ایران و سراسر جهان منتشر خواهد شد.
این پروژه‌ی موسیقایی بر روی رباعیات ناب عاشقانه و کمتر شنیده شده‌ی ابوسعید ابوالخیر، شاعر و عارف بزرگ ایرانی قرن چهارم ساخته شده است و ضبط موسیقی آن نیز به تازگی با اجرای ارکستر سمفونیک متروپلیتن پراگ متشکل از بیش از ۶۰ نوازنده به‌رهبری آهنگساز اثر در استودیوی تلویزیون پراگ در جمهوری چک پایان یافته است.
آماده سازی این آلبوم موسیقی بیش از دو سال به‌طول انجامیده است و اکنون درحال طی آخرین مراحل فنی نمونه‌سازی در خارج از کشور است. این اثر همزمان با مراسم گرامی‌داشت هزارمین سال تولد ابوسعید ابوالخیر، به‌وسیله یونسکو ، طی مراسمی در تهران رونمایی خواهد شد و هم‌زمان به‌صورت فیزیکی و دیجیتال در آمریکای شمالی و سایر نقاط جهان به‌وسیله‌ی نشر پردیس موسیقی معاصر ، به علاقه مندان عرضه خواهد شد.
پیش از این ، دو اثر شامل آلبوم موسیقی «آفرینش» با روایت موسیقایی شاهنامه فردوسی  و اجرای ارکستر فیلارمونیک روسه لهستان از نشر پردیس موسیقی معاصر و همچنین آلبوم موسیقی «چشمان بسته» نیز از همین آهنگساز به‌وسیله‌ی نشر هرمس به انتشار رسیده است.